header normalny

Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 lutego

polska piekniejenew Dostałeś dotację z Funduszy Europejskich i zrealizowałeś ciekawy projekt, który wpływa na podniesienie atrakcyjności turystycznej Twojego otoczenia? To właśnie czas i szansa, aby pokazać go całej Polsce. Do 17 lutego 2014 r. można zgłaszać najciekawsze przedsięwzięcia, które wezmą udział w kolejnej edycji konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. W konkursie nagrodzone zostaną najlepsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Nagrody przyznawane będą w siedmiu kategoriach:

  •     rewitalizacja (np.: obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa),
  •     zabytek (np.: obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne),
  •     produkt promocyjny (np.: wydawnictwo, portal, kampania promocyjna),
  •     obiekt turystyczny (np.: hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe),
  •     turystyka aktywna (np.: ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne),
  •     turystyka transgraniczna i międzynarodowa (np.: szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy międzynarodowej i transgranicznej),
  •     miejsce przyjazne dzieciom (np.: parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej itp.).

Liczymy, że podobnie jak w poprzednich latach, konkurs spotka się z dużym zainteresowaniem. Udział w tym przedsięwzięciu to dla beneficjentów szansa na wypromowanie projektów, które reprezentują wysoką wartość turystyczną. Dzięki dobrym pomysłom, znajomości rynku turystycznego, dbałości o estetykę i innowacyjnym rozwiązaniom najlepsze przedsięwzięcia przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej naszego kraju.

Główną nagrodą w konkursie jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa oraz dyplom, a także pakiety promocyjne. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystości wręczenia nagród organizowanej w Warszawie przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Również internauci będą mogli wybrać swoich laureatów poprzez głosowanie na stronie konkursowej. Zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i odesłania go, wraz z materiałami ilustrującymi projekt (zdjęcia – maksymalnie 10 sztuk, filmy (o długości max. 5 minut), publikacje, prezentacje itp.), pocztą tradycyjną oraz elektroniczną na adres:

Biuro Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”
ul. Zjazd 2/4
60-653 Poznań
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 lutego 2014 r.

Projektodawcy, którzy uzyskają status kandydatów do nominacji do głównych nagród zostaną zaproszeni na posiedzenie Kapituły konkursu w celu prezentacji swoich projektów.

Wszelkich wyjaśnień udziela Biuro Konkursu:
Piotr Koziróg
tel. kom. 605-517-004
tel./faks: 61 849 90 40 (wew. 103)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data publikacji: 22.01.2014 r.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń